Jeżeli Bóg z nami któż przeciwko nam?!

 

Te słowa dodają mi otuchy i siły do tego, by walczyć z najtrudniejszymi sprawami w moim życiu. Łatwiej przecież poddać się, zapomnieć, czy zamieść pod dywan to co trudne.Jednak świadomość Tego, że Bóg Jest cięgle ze mną, w każdej minucie mojego życia, w każdym miejscu daje silę do tego, by nie bać się i stawiać czoła wszystkiemu, co tego wymaga. Kiedy czeka mnie ciężki dzień, trudna rozmowa czy coś, co nie jest po ludzku możliwe do przejścia, powtarzam z wiarą, słowa, które zapewniają że Bóg ma siłę, ma moc, do tego, do czego człowiek nie ma siły. Dlatego nie waham się iść naprzód.

Człowiek z Bogiem jest o wiele większy niż bez Niego. Dla wielu ludzi Bóg jest czymś nieprzystającym do naszej rzeczywistości, uważany za coś wstydliwego, za co chwytają się jedynie nieudacznicy życiowi. Taki obraz człowieka wierzącego przeważa wśród moich bliskich. To wstyd powiedzieć że wierzę, bo to oznacza, że nie potrafią sami dać sobie z czymś rady.

A zobaczcie, czy nie jest tak, że każdy kto zna poważanego, znaczącego w środowisku człowieka czuje się dumny silny? Czy nie cieszyłbyś się gdyby Twoim przyjacielem był król ?

Nie poczułbyś się silniejszy? Czy nie cieszyłbyś się z takiej znajomości, która zapewni ci lepszy byt, bezpieczeństwo? nie pobiegłbyś by pochwalić się znajomym, że Król przyznaje się do ciebie, pomaga ci, że cie zna?

Tak samo jest z Bogiem. Jak można nie cieszyć się z tego, że się jest u boku największego Króla – naszego Ojca? Czy to nie powód do radości? Dlaczego nie biegniesz podzielić się tym faktem….